دانشجویان مازندرانی

این وبلاگ برای دانشجویان مازندرانی تهران تاسیس شده است

دوستان عزیز مازرونی بنا بر احترام به

تقاضای بسیاری از شماها روز ششم

عید جان مازندرون دله برنامه دارمبی

 مکان و زمان اردوهزار پله ی آمل

زمان ساعت 8 صبح ششم فروردین1/6/ 1390

مکان تجمع میدان هزار سنگر

دوستانی هم که تونه با ماشین شخصی بین

. مازرونی باشین.ضمنا مسوول

برنامه د برار عزیز سعید سعیدی و سعید نظری هسنه.

تلفن هماهنگی آقای سعیدی:09119095012

آقای نظری:09354397476

بنویشت بیی درپنجشنبه نوزدهم اسفند 1389ساعت 22:4 توسط آرمان طالبی|

روستاييان مازندراني، در شب نشيني هاي سنتي يا هنگام كار برروي شاليزارها، گاه مثنوي هايي را زمزمه مي كنند كه برلوح دلشان حك شده است: مثنوي محلي طالبا، از صداي سخن عشق نديدم خوشتر و… . محمدآملي متخلص به «طالب» مشهور به ملك الشعرا طالب آملي، از شاعران و گويندگان بنام قرن يازدهم هجري و از اركان اربعه شعر سبك هندي است. طالب در سال ۹۹۴ هجري در آمل متولدشد و در سال ۱۰۳۶ هجري در هند وفات يافت. مقبره او در شهر فتح پور سيكري در شمال هند، در جوار مقبره دوست بزرگوارش اعتمادالدوله تهراني، صدراعظم مشهور هند قراردارد. طالب در هند به اوج قله شعر رسيد و به مقام ملك الشعرايي دربار دست يافت و در ۴۲سالگي در اوج شرف و اعتبار درگذشت. داستان عشق طالب آملي و مهاجرتش به هند، عرصه زمان را درنورديده و به يكي از داستانهاي ماندگار در پهنه فرهنگ مازندران تبديل شده است. مثنوي طالب و زهره (طالبا)، داستان عشق او به دختري به نام زهره است كه از كودكي در مدرسه همدرس او بود. اما ثروت و شهرت خانواده طالب كه با خاندان محترمي از كاشان كه چندتن از رجال و حكماي دربار شاه عباس در اصفهان جزو آن بودند و مقام شاعري و جواني طالب نتوانست خاندان معشوق را راضي به ازدواج آنان كند.طالب با حسرت و اندوه فراوان از اين شكست عاطفي نزد حاكم آمل رفت و او كه شديداً به طالب علاقه داشت با خروج طالب از آمل مخالفت ورزيد ولي سرانجام حاكم آمل نتوانست در مقابل اصرار طالب و مخصوصاً سروده زيرمقاومت كند:


ادامه داینه
بنویشت بیی دردوشنبه بیست و پنجم بهمن 1389ساعت 0:30 توسط آرمان طالبی|


آتش سوزی در جنگلهای شمال ایران که نزدیک به دو ماه پیش آغاز و در دو مرحله با تمامی تلاشهای صورت گرفته به مدد باران خاموش شد، بهانه ای شد تا مقامات مسئول مراقبت از کهنترین رویشگاههای جنگلی دنیا، گناه آتش را به گردن تغییرات اقلیمی و نباریدن باران بیاندازند در حالی که مردم محلی دستهای پنهان و تعمد را عامل شعله ور شدن آتش می دانند.

به گزارش مهر، جنگلهای شمال ایران که طبق عادت شصت میلیون ساله خود پاییز و زمستان را به خواب فرو می رفتند تا در بهار دوباره با رویش جوانه های تازه حیات را آغاز کنند اینبار بر خلاف 35 سال گذشته کم باران ترین و خشک ترین روزهای عمر طولانی خود را سپری کردند تا ماهها آتش بر جانشان بیفتد و هر روز شاهد آتش سوزی در گوشه گوشه این جنگلهای مولد باشیم.

با این حال فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهارداشت: 90 درصد آتش‌سوزیها در این جنگلها عامل انسانی دخالت داشته که اغلب غیر عمد بوده است. با این حال هیچ فردی در رابطه با آتش‌سوزی‌های جنگل‌های استان گلستان دستگیر نشده اند اگرچه از تمام دستگاهها برای کنترل وضعیت کمک خواسته‌ایم.

سرهنگ تقی ایروانی با اشاره به اینکه برای تجهیز یگان حفاظت نیازمند 250 میلیارد تومان اعتبار هستیم معتقد است از قبل پیش‌بینی این شرایط را کرده بوده و اگراین پیش‌بینیها صورت نگرفته بود در حال حاضر خسارتها بسیار بیشتر از اکنون بود و هیچکس در این زمینه کوتاهی نکرد.

وی بودجه یگان حفاظت جنگلها را برای تمامی استانهای کشور 16 میلیارد تومان دانست و گفت: در حال حاضر دو طرح ناوگان اطفا حریق و تجهیز یگان حفاظت در کمیسیون ماده 32 در حال بررسی است که برای تجهیز یگان حفاظت نیازمند 250 میلیارد تومان اعتبار هستیم.
ایروانی افزود:‌ تجهیز یگان حفاظت 10 سال به طول می‌انجامد و سالانه 150 میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت هزینه های اجاره بالگرد نیاز است که باید در کوتاه مدت انجام شود.

این در حالی است که در زمان آتش سوزی در جنگلهای شمال به خصوص استان گلستان شایعاتی مبنی بر پرداخت پول از 15 هزار تومان تا 150 هزار تومان به کارگرانی که در قالب یک گروه پیمانکاری به مهار آتش مشغول بودند منتشر شد.
 
با این حال دو ماه پیش که آتش دامان جنگلهای شمال ایران را گرفت و شعله های آن آرام آرام عرصه های حفاظت شده پارک ملی گلستان را بلعید و مسئولیت مهار آتش تنها به گردن دیگری می افتاد، کسی فکرش را نمی کرد آتش چون هیولایی مهار نشدنی تمام عرصه های جنگلی شمال ایران را محاصره کند و راهی جز دعوت به دعای باران نباشد. باران اما بارید و بعد از 50 روز دستمال خیس بر تن گداخته جنگل گذاشت.
 
با این حال ایراوانی علت اصلی بروز پدیده آتش سوزی در مناطق شمال کشور را خشکسالی بی سابقه و تغییرات اقلیمی دانست و گفت: عوامل طبیعی و خشکی بیش از حد هوا جنگلها را به انباری از باروت مبدل کرد که با هر تحرکی می توانست مشتعل شود.
 
وی با تاکید براینکه امکانات و شرایط یگان حفاظت سا زمان جنگلها با این شرایط مناسب نیست، ادامه داد: این یگان در سراسر کشور دو هزار و 200 نفر پرسنل دارد در حالی که ما برای هفت هزار و 400 نفر در این یگان پست پیش‌بینی کرده‌ایم ضمن اینکه در حال حاضر برای هر 68 هزار هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی یک نیرو داریم که در شرایط مناسب باید برای هر 10 هزار هکتار یک نیرو داشته باشیم.
 

 
همچنین مدیرکل منابع طبیعی استان گلستان به خبرنگار مهر گفت: استان گلستان علی رغم اینکه در شمال واقع است اما در بعضی مناطق به دلیل مسائل جغرافیایی به اندازه استانهای خشک کشور از نعمت باران محروم است. در این سال نیز شرایط بی بارانی و کم رطوبتی مزید بر علت شد و جنگلهای گلستان را طعمه حریق کرد.
 
حمید سلامتی مدیر کل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان تاکید کرد: لاش برگها و درختان خشک و آفت زده (سرپا خشک) و افتاده در سطح جنگل سوخته اند. ولی درختان سوزنی برگ آسیب دیده اند که 30 هکتار از 60 هکتار سوخته شده باید دوباره کاشته شوند. این در ختان در مینو دشت و کلاله به شکل جدی آسیب دیده اند.
 
با این حال بازدید از فراز جنگلها هرم آتش را فرو نشاند و تغییر کاربری و جنگل تراشی را به طرز باورنکردنی نمایش می داد. در اینباره مدیرکل منابع طبیعی گلستان معتقد است: قبل از اینکه دشتها آباد شوند مردم در کوهستان زندگی می کردند و عرصه های کوهستانی و جنگلی نخستین مکان حیات بشر در این مناطق بوده است.
 
اگر چه به گفته سلامتی، تجاوز به عرصه های جنگلی در قالب جنگل تراشی و تغییر کاربری در سال به 100 هکتار هم نمی رسد ولی آنچه به چشم دیده می شود جنگل تراشی تا ارتفاعات صعب العبور دیده می شود.
 
با این حال به عقیده مسئولان سازمان جنگلها مهمترین مشکل جنگل در سالهای اخیر آتش سوزی بوده و ‌از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه در مناطقی همچون کرمانشاه، کردستان و حتی اصفهان نیز حریق جنگلی مشاهده شده ولی امسال به دلیل کاهش رطوبت هوا و گرمای زیاد، و انبار برگهای پوسیده در سطح جنگل انبار باروتی بوجود آورده که با هر بهانه ای آماده شعله ور شدن است.
 
در اینباره فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور معتقد است: اکثر آتش‌سوزی‌ها در جنگل زمانی بود که اطفا حریق صورت گرفته ولی فرصت برای عملیات بعد از اطفا حریق نبود بنابراین دوباره آتش مشتعل می شده است.


به گفته ایروانی برای اطفا حریق تنها یک پارامتر کافی نبوده و به طور مثال تنها بالگرد پاسخگوی این کار نیست و باید از تمام ابزار در دسترس مثل بیل، تانکر، گالن و ... استفاده کرد.
بنویشت بیی درشنبه هجدهم دی 1389ساعت 21:53 توسط آرمان طالبی|

یم فوتبال نساجی مازندران یک تیم حرفه ایست که در شهرستان قائم شهر قرار دارد. این تیم پس از سقوط کارخانجات نساجی همواره با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کرد و حتی واگذاری آن به بخش خصوصی هم نتوانست از مشکلات کمرشکن این تیم بکاهد. مشکلات این تیم به حدی بود که در طی چند سال اهالی فوتبال تا اسم نساجی را می شنیدند به یاد بحران می افتادند! مشکلات این تیم ادامه داشت تا این که در تاریخ ۱۳۸۷/۱۲/۱۹ با خلع ید قانونی مدیرعامل و مالک آن از سوی دولت و واگذاری آن به هیئت تربیت بدنی شهرستان قائمشهر با مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و تقبل کردن تمام بدهی‌های این تیم به مهدی پرهام مدیرعامل شرکت پولادین سازه جهان فروخته شد. نساجی به عنوان تیم اول استان مازندران شناخته می‌شود و دارای طرفداران بسیاری در این استان و حتی در دیگر نقاط ایران و جهان می‌باشد. از مربیان مشهور این تیم می‌توان به نادر دست نشان، ناصر حجازی و ابراهیم طالبی اشاره کرد.


ادامه داینه
بنویشت بیی درسه شنبه چهاردهم دی 1389ساعت 16:43 توسط آرمان طالبی|

دوستان عزیزم سلام!

این مطالبی که اینجا گذاشته شده از کتاب تاریخ مازندران باستان از آقای طیار یزدان پناه لموکی....

خلاصه ای از بخشی از کتاب با همین عنوانه...کتاب جالبیه میتونید تهیه کنید و از تاریخ استان مازندران(اینو برای اونایی گفتم که مازندرانی نیستن! شما حتما از تاریخ استانتون با اطلاع هستید!) مطلع تر شید!!!

اشاره هایی در شاهنامه  شده:میتوان گفت که کرانه ی جنوبی دریای مازندران در پیش از اسلام دارای دانش موسیقی در خور بوده.زیرا در شاهنامه از گوسانی(شاعر نوازنده) مازندرانی یاد میشود که نوای گرم او کی کاوس را بر آن میدارد که در رسیدن به آرزوی دیرینه ی خود یعنی گشودن مازندران تجهیز شود و لشکر آراید.....به نظر میرسد میتوان نکته ی آمده درباره ی کی کاوس را بیانگر این مطلب دانست که دامنه ی دیرینگی موسیقی حرفه ای در مازندران به پیش ازهزاره ی اول پیش از میلاد بر میگردد.به ویژه انتساب ساز تنبور به کاسی ها(مازندرانیان باستان)این نظر را بیشتر قوت می بخشد.....

برای موسیقی مازندران صرف نظر از تنوع گوشه ها و ویژگی های ساختاری دو مقام اصلی قایل شده اند به نامهای "توری/امیری"و "کتولی"..................

دوستان علاقمند میتونندبرای مطالعه ی ادامه ی مطالب راجع به تاریخ موسیقی مازندران به کتابی که معرفی کردم مراجعه کنند.

بنویشت بیی درجمعه بیست و ششم آذر 1389ساعت 23:23 توسط آرمان طالبی|

این هم چند واژه ی روسی

ادامه مطلب


ادامه داینه
بنویشت بیی درجمعه پنجم آذر 1389ساعت 21:8 توسط آرمان طالبی|

خاویار تخم ماهیان خاویاری و از گران‌ترین غذاهای جهان است. دریای مازندران به عنوان بزرگ‌ترین منبع ماهیان خاویاری در جهان بیش از ۹۰ درصد خاویار جهان را تأمین می‌کند.

فیل‌ماهی یا بلوگا، تاس‌ماهی روسی یا چالباش، تاس‌ماهی ایرانی یا قره‌برون، ماهی شیب و ماهی ازون‌برون یا سوروگا، گونه‌های اصلی ماهیان خاویاری دریای خزر هستند.

در ایران کرانه‌های شرقی دریای مازندران بویژه سواحل بندر ترکمن (از خلیج حسنقلی تا میانکاله) مهم‌ترین محل صید ماهیان خاویاری می‌باشد که به تنهایی نیمی از خاویار ایران در آنجا استحصال می‌شود.

به نظر برخی واژه خاویار واژه‌ای فارسی و دگرگون‌شدهٔ واژهٔ خاگ‌آور (به معنی تخم‌آور) است.

دهخدا در باره این واژه در لغتنامه چنین می‌نویسد: لغت خاویار که در اکثر زبانهای اروپایی - باستثنای روسی یکی است، ظاهراً باید از ریشه ترکی یا تاتاری گرفته شده باشد (گرچه ترکها امروز آنرا خاویاه مینامند که محتملاً از کلمه کاویالا ایتالیائی مشتق شده‌است
ادامه داینه
بنویشت بیی دردوشنبه یکم آذر 1389ساعت 11:17 توسط آرمان طالبی|

ببر کاسپین، ببر مازندران، ببر پارسی و یا ببر ایرانی که در برخی نقاط به آن ببر تورانی یا ببر هیرکانی می گویند[۱] ، با نام علمی Panthera tigris virgata در ناحیه گسترده ای از چین تا دریای سیاه می زیسته است. جنگلهای مازندران ، قفقاز ، ترکمنستان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، قزاقستان ، قرقیزستان و غرب چین مسکن این کونه از ببر بوده است که امروزه منقرض گردیده‌است اما هنوز ادعاهایی اتفاقی دربارهٔ رویت آن گزارش می شود[۲]

آخرین ببر کاسپین در مازندران که افراد محلی به آن شیر سرخ می‌گفتند در سال ۱۳۳۸ در جنگل‌های مازندران، در منطقه گنبد کاووس، به دست یک شکارچی محلی شکار شد. از ببر مازندران تنها یک نقاشی رنگی و چند عکس و چند پوست بجا مانده است[نیازمند منبع]. عکسها و پوست‌ها نشان می‌دهند که رنگ ببر مازندران از ببر بنگال روشن‌تر، و تااندازه‌ای نارنجی مایل به قرمز و نوارهای عرضی آن باریک‌تر و منظم‌تر و به تعداد بیشتر بوده‌است. موهای بدن ببر مازندران بلندتر و پرپشت‌تر از ببر بنگال و کوتاه‌تر از ببر سیبری و جثه آن بزرگ‌تر از ببر بنگال و کوچک‌تر از ببر سیبری بوده‌است.

ببر مازندران مارال، گراز، شوکا، خرگوش، پرندگان، خزندگان گربه وحشی و هنگام گرسنگی کمبود غذا، گاو و گاومیش اهلی شکار می‌کرد.

شکار بی رویه، خشک کردن نیزارها و مردابها برای کشاورزی، باغداری و خانه سازی، از میان رفتن جنگلهای جلگه ای سبب نابودی نسل ببر در ایران شده‌است.

یکی از پوستهای یافت شده در دهه چهل شمسی که در موزه دارآباد نگهداری می‌شود

ببر مازندران از تیره‌های بسیار نزدیک به ببر سیبری بوده و این دو تیره، تنها حدود ده هزار سال است که از هم جدا شده‌اند. بررسی دی‌ان‌آ بقایای یافته شده از ببر مازندران، و مقایسه آن با ببر سیبری، نشان می‌دهد این دو تیره تنها در یک نوکلئوتید تفاوت دارند و هر دو از یک زیرگونه بوده‌اند. همین امر احتمال بازگشت ببر مازندران به چرخه طبیعت را قوت بخشیده‌است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در ۳۰ فروردین ۱۳۸۹ ادعا کرد ایران و روسیه، یک قلاده ببر مازندران را با یک قلاده یوزپلنگ آسیایی مبادله می‌کنند و قرار است طرح احیای ببر مازندران به مدت پنج سال بر عهدهٔ روس‌ها باشد.[۴] در واکنش به این ادعا، جانورشناسان بسیاری مدعی شدند که ببر وارد شده، صرفاً ببر سیبری است و نه ببر مازندران. دکتر بهرام کیابی عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، ادعای برابری ببر سیبری و ببر مازندران را به برابری Bulldog با St.(Sanct) bernard شبیه دانست و ادعای احیای ببر مازندران را تنها یک خواب و خیال دانست.[۵] بیژن فرهنگ دره‌شوری نیز در باره معتقد است این ادعایی بزرگ‌تر از قد و قواره سازمان محیط زیست و امروز نه در مازندران که در گلستان هم زیستگاه مناسب ببر سیبری نداریم‌![۶] اسماعیل کهرم نیز مبادله پلنگ ایرانی و ببر سیبری را مرتبط با فعالیت‌های زیست‌محیطی ندانسته و تنها یک عمل تبلیغاتی و دیپلماتیکی دانست. وی ادعا کرد ایران هیچ‌وقت ببر سیبری نداشته و ببر هیرکانی بومی ایران است که منقرض شده و امضای چنین توافقنامه‌هایی اقداماتی نمایشی است که ریشه در تبلیغ روابط دیپلماتیک دوطرفه دارد و هیچ سودی برای محیط‌زیست منطقه ندارد.ویکی پدیا
بنویشت بیی درشنبه بیست و دوم آبان 1389ساعت 13:8 توسط آرمان طالبی|

زبان مازندرانی و زبانهای باستانی ایران ارتباط زیادی باهم دارند. درواقع زبانهای امروزی ایران بازمانده زبانهای کهن ایرانیند که هریک با توجه به شرایط جغرافیایی و فرهنگی و قومی سخنورانشان راه خودشون رو رفتند و تبدیل به زبانهای مجزایی شدند.مازندرانی یکی از زبانهای مهم ایرانیه که بسیاری از ویژگیهای زبانهای کهن مثل پهلوی پارتی و سغدی رو حفظ کرده.

در اینجا به بررسی چند واژه مازندرانی و ریشه یابی اونها میپردازیم.بر روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه داینه
بنویشت بیی درسه شنبه هجدهم آبان 1389ساعت 13:46 توسط آرمان طالبی|

که مازندران شهر ما یاد باد

سومین جشنواره شعر و موسیقی تبری زبان(مازندرانی)

مرکز فرهنگی هنری پارپیرار با همکاری علاقمندان حوزه فرهنگ و هنر, سومین جشنواره بزرگ شعر و موسیقی تبری زبان را در حوزه استانهای مازندران, گلستان, تهران, البرز و سمنان در تاریخهای 10 و 11 آبان ماه سال جاری از ساعت 19 لغایت 22 در مرکز همایشهای برج میلاد تهران برگزار می نماید.

در این جشنواره برنامه های مختلفی از جمله شعرخوانی, اجرای موسیقی, اجرای مراسم آیینی توسط هنرمندان تبری زبان اجرا خواهد شد؛ همچنین تجلیل از پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر از دیگر برنامه هاست.

اجراهای موسیقی و مراسم آیینی و شعر خوانی توسط هنرمندان:اسماعیل عبدی, علی اصغر رستمی(هزاردستان), علی حسن نژاد(چکه سما), علی امیرقاسمی(پارپیرار), سید احمد حسینی(آوای کتول), سیاوش پور(طالقان), ذوقی(امیری خوانی غرب مازندران)سرنا نوازی و همچنین قرائت شعر توسط شعرای نامی مازندران و ... می باشد.

برگزاری نمایشگاه و فروشگاه محصولات فرهنگی نیز در جنب محل برگزاری جشنواره برگزار می شود.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با مرکز فرهنگی هنری پارپیرار با شماره 66564246-66920791 تماس حاصل فرمایند یا به سایت www.parpirar.org مراجعه نمایند.

مراکز فروش بلیط:

پارپیرار:66564246-66920791

انجمن موسیقی: 88906080

کافه کهن:88814495-6

ققنوس(تحویل در محل):22728007-22738007

رزرو اینترنتی:iranconcert.com


ادامه داینه
بنویشت بیی درپنجشنبه ششم آبان 1389ساعت 20:41 توسط آرمان طالبی|

ستادکیوس گوران متولد 1317 اوریم سوادکوه و بیش از 40 سال است که به عنوان کارشناس هیدرولوژی جای جای ایران زمین در سمت های مختلف مسئولیت داشته است. همچون آزمایشگاه رسوب در خوزستان و لرستان مسئول آکارده هیدرولوژی مازندران کارشناس مسئول حفاظت رودخانه های مازندران ، کارشناس ارشد و مشاوره شرکت آب منطقه ای مازندران در امور مهندسی رودخانه ها و مدیر موزه ملی آب مازندران با جاری پیشتر زلال این سرزمین همراه و همگام بوده است .

ادامه داینه
بنویشت بیی درسه شنبه چهارم آبان 1389ساعت 20:42 توسط آرمان طالبی|


ادامه داینه
بنویشت بیی درپنجشنبه بیست و دوم مهر 1389ساعت 15:15 توسط آرمان طالبی|

شاید برنج های خارجی راکه چند صباحی است در بازار به وفور دیده می شوند دیده باشید، با بسته بندی های پر زرق برق، تبلیغات زیاد،که اغلب از هندوستان و پاکستان وارد می شوند، که کم کم ذایقه ی ایرانیان و حتی مازندرانی ها را تسخیر کرده، که از لحاظ طعم ،مزه ،وبو به هیچ وجه به پای برنج های وطنی نمی رسد،وفقط بعد از پخت دانه بلند ترمی شودو اما... شاید اگر دقیق تر باشیم می بینیم که اخیرا سرطان های مربوط به زنان بسیار شایع شده،و این بی ارتباط با این برنج ها نیست!! برای تغذیه این برنج ها از فاضلاب های صنعتی استفاده می شود که شامل درصد بسیاری جیوه،ارسنیک،کادمیمم و..... دیگر املاح مضر است، و نیز همچنین برای اینکه برای ماندگاری طولانی در انبار به آنها ترکیبات فنل دار اضافه می کنند که برای سلامتی و به خصوص برای زنان بسیار خطرناک است، حال سوال اینجاست چرا باید این برنج ها را وارد کرد؟چرا باید کشاورزان را با دست خود بدبخت کرد؟! چرا باید به تولید داخل ضربه زد؟ به هر حال اینها سوالاتی است که هر کدام جای تامل دارد، در هر صورت خوردن این برنج ها توصیه نمی شود حد اقل اگر برای کشاورزانی که صبح تا عصر تا زانو در هوای شرجی شمال عرق می ریزند دلمان نمی سوزد، به فکر سلامتی مان باشیم.  
بنویشت بیی دریکشنبه یازدهم مهر 1389ساعت 8:29 توسط آرمان طالبی|


عبدالله موحد در زمانی به شهرت رسید که بزرگانی همچون شادروان غلامرضا تختی، منصور مهدی زاده، ابراهیم سیف پور، محمد علی صنعتکاران و امامعلی حبیبی به مقام قهرمانی در کشتی آزاد دست یافته بودند.

موحد از جمله ورزشکاران نخبه و همه فن حریف بود که قبل از ورود به جرگه کشتی گیران، در شهرستان بابلسر در رشته های قایقرانی و والیبال تبحر و در آن شهرستان به عنوان ورزشکاری کاردان مشهور بود.


ادامه داینه
بنویشت بیی دریکشنبه یازدهم مهر 1389ساعت 7:39 توسط آرمان طالبی|

بهداد سلیمی به مدال طلای دسته 105+ رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی جهان دست پیدا کرد.

سلیمی که در حرکت یکضرب وزن 105+ کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان با بلند کردن وزنه 208 کیلوگرمی پس از "اوگین چیگیشف" به مدال نقره رسیده بود، در حرکت دو ضرب هم موفق شد وزنه 245 کیلوگرمی را مهار کند و مدال نقره این بخش را به دست آورد. "ماتیاس اشتاینر" آلمانی که عنوان قهرمانی المپیک 2008 پکن را کارنامه دارد با بلند کردن وزنه 246 کیلوگرمی به مدال طلا رسید و "جئو سانگ" مدال برنز گرفت.

بنویشت بیی دردوشنبه پنجم مهر 1389ساعت 14:31 توسط آرمان طالبی|

بيكاري در استان مازندران مهمترين دغدغه خانواده هاست. انتظار مي رود مركز آمار ايران در خصوص در خصوص نرخ بيكاري در استان آمار واقعي تر مطرح كند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهربابل این مطلب را مهندس سیف اله علی نیا رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهربابل بااشاره به خبر منتشرشده در روزنامه هاي كثير الانتشار در مورخه 24/5/89 آمار نرخ بيكاري در استانها ي كشور از سوي مركز آمار ايران بیان کرد و افزود: و ارائه نرخ بيكاري 29 درصد در بين جوانان 29-15 سال و آناليز آن در همه سطوح سني و اختصاص سهم 5/10 درصدي به استان مازندران اين شائبه را در ذهن متبادر مي سازد كه آمار گيران در استان با به گزارش ديگران اعتماد نموده اند يا در محل كار نشستند و براي خالي نبودن عريضه هر چه به ذهنشان آمد ارسال كردند

ادامه داینه
بنویشت بیی دردوشنبه پنجم مهر 1389ساعت 11:28 توسط آرمان طالبی|


ادامه داینه
بنویشت بیی دریکشنبه چهارم مهر 1389ساعت 13:9 توسط آرمان طالبی|

هم استانی های عزیز ضمن تشکر از بازدید و نظرات شما به استحضار شما می رسونم کلیه برنامه های گروه از قبیل مراسم ها اردوها جلسات و غیره دراین وبلاگ به شما عزیزان اطلاع داده می شه،امیدوارم بتونیم جمع خوبی رو کنارهم داشته باشیم.از جمله برنامه های این وبلاگ معرفی مشاهیر مازندرانه،هم استانی های عزیز اگه شخص خاصی رو مد نظر دارین به ما بگین تا معرفی کنیم،از بچه های غرب استان هم تقاضا داریم بیاین و همکاری کنن.با تشکر

آرمان طالبی

بنویشت بیی دریکشنبه چهارم مهر 1389ساعت 12:40 توسط آرمان طالبی|

یکی از شاهکارهای راه آهن کشور پل ورسک است که حتی به عنوان یکی از شاهکارهای معماری راه اهن جهان از آن یاد می کنند. .

.


ادامه داینه
بنویشت بیی درشنبه سوم مهر 1389ساعت 18:40 توسط آرمان طالبی|

با سلام خدمت همه ی مازندرانی های عزیز،به خصوص دانشجویان مازندرانی

بر آن دیدیم در قالب یک وبلاگ محیطی را فراهم سازیم تا از این

طریق بتوانیم اتحاد بیشتری را بین دانشجویان مازندرانی برقرار

کنیم،امید است در سایه حق تعالی و با کمک شما عزیزان بتوانیم در این امر موفق باشیم.

ضمنا با توجه به اینکه دسترسی به فیسبوک مشکل شده اکثر برنامه های گروه قبلی در این وبلاگ اجرا می شودامید است نظرات گرم شما

موجب هرچه بهتر شدن این مجموعه گردد.

همچنین از دوستانی که تمایل به همکاری دارند استقبال می کنیم

آرمان طالبی اتوئی


بنویشت بیی درشنبه سوم مهر 1389ساعت 12:23 توسط آرمان طالبی|


مطلبای آخر
» فرهنگ فلاح نابغه مازندرانی
» برگزاری جشن نشاء در آمل
» جان مار!ته روز موارکا
» اطلاعاتی درمورد اهدا یاخته (سلول) بنیادی واهمیت آن
» موسیقی مازندرانی و آذری در تالار وحدت تهران -در حمایت از زلزله زدگان آذری
» سومین مراسم آیینی«تتی»(جشن شکوفه)مازندرانی در تهران برگزار می شود
» شیونگ(پارپیرار3)-اثر فرهود جلالی
» موارک باد
» شعر تبري: علي شيرين‌دوست- ساري
» یک نخبه =هزاررنج (درد و دل های علیرضا رضایی نخبه مازندرانی )
Design By : Pars Skin